Lipiec pełen wrażeń

Lipiec pełen wrażeń

Lipcowe zajęcia zakończyły się mini wernisażem, na który przybyło wyjątkowo dużo gości. Wśród nich znalazł się zaprzyjaźniony z ośrodkiem Sławomir Iwański (profesor i wykładowca Łódzkiej ASP i PWSF i TV), który podkreślił jak ważne jest rozwijanie u dzieci umiejętności plastycznych w sposób naturalny.

„Nie poprawiajmy dzieci, jeśli namalują 4 słońca i to w zielonym lub czarnym kolorze, bo w szkole uczą, że słońce jest jedno, żółte i koniecznie w prawym lub lewym górnym rogu. Dajmy dzieciom swobodę tworzenia, niech wyzwolą własną wyobraźnię.”

Zachęcił też rodziców do podpisywania (koniecznie z datą) i archiwizowania prac swoich dzieci, bo za ich pośrednictwem będą mogły wrócić do czasów dzieciństwa i wiele się o samych sobie dowiedzieć.

Po zakończeniu wernisażu dzieci tworzyły skaczące żabki w technice origami, a rodzice zostali zaproszeni na projekcję filmów animowanych studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej. Na pokazie zamkniętym prof. Iwański ciekawie opowiadał o różnych technikach animacyjnych.

+48 697 740 532