Obiekty harmonizujące energie

KAMIENNE ODPROMIENNIKI

Wszystko ma swój czas i miejsce…
Dbając o jakość wypoczynku w naszym Ośrodku, po latach remontów manifestujących się w materii, w tym roku postanowiliśmy zadbać również o niewidzialną stronę tego urokliwego miejsca. Zbadaliśmy radiestezyjnie cały teren i w wyznaczonych przez eksperta miejscach zostały zainstalowane kamienne odpromienniki. Odpromienniki mają na celu neutralizować – zmieniać kierunek promieniowania np. cieków wodnych uznawanych za niezbyt korzystne dla człowieka, zwłaszcza jeżeli się ze sobą krzyżują. Trudno wyobrazić sobie teren zupełnie wolny od tego rodzaju promieniowania, dlatego warto zadbać o harmonijny przepływ energii stosując naturalne odpromienniki, czyli właściwie ułożone kamienie (spolaryzowane i odpowiednio dostrojone do siebie), które nie mają terminu ważności, są niezawodne i posiadają również walory estetyczne.”Istnieją b. różne rodzaje od promienników zwanych tez neutralizatorami, w zależności od potrzeb i możliwości ich zainstalowania. Np. nowoczesne urządzenia jak aronity, jonizatory powierza, piramidki, orgonity i inne stosujemy raczej do wnętrz domów lub nosimy je przy sobie. Najbardziej naturalne, to zwykłe kamienie polne zwane „otoczakami”, które stosuje się na zewnątrz budynków, tarasów, działek otaczających domy lub wkopuje się (wmurowuje) w rogach (tzw. węgłach) nowo powstających budynków. Stąd nazwa kamienia węgielnego (kto z nas o nim nie słyszał?) znanego i stosowanego powszechnie w wielu kulturach choć prawdopodobnie bardziej intuicyjnie niż obecnie. W dzisiejszych czasach, dzięki zastosowaniu pomiarów radiestezyjnych określanych za pomocą wahadełka w skali np. Bovisa można „zbadać” wartość promieniowania dla danego miejsca.

KAMIENNY KRĄG „LUNA”

Po zainstalowaniu kamiennych neutralizatorów, poczuliśmy potrzebę skonstruowania własnego generatora dobroczynnych energii w postaci kamiennego miejsca mocy. I tak 12.04.2017r. na terenie OW Diana powstał Kamienny krąg „LUNA”.

Składa się z 12 kamieni ustawionych na planie koła i jednego kamienia centralnego zwanego Stellą. Wszystkie kamienie zostały tak dobrane, aby pasowały do siebie wzajemnie, ponieważ z odpowiednią budową związana jest własna energia kamienia oraz przypisany mu kolor. Odległość od Stelli, polaryzacja (+; -) i kierunek (N; S) ustawienia każdego z kamieni zostały precyzyjnie określone przez radiestetę P. Franciszka Walczowskiego.
W kręgu „LUNA” poruszamy się zgodnie z ruchem wskazówek zegara po wewnętrznej linii kamieni wchodząc i wychodząc przez tak zwaną „bramę” znajdującą się na południu i określoną na mapie strzałką (WEJŚCIE). Pozostajemy w kręgu nie dłużej niż 15-30 min., jednak w chwili gdy poczujemy nieodpartą chęć wyjścia, osiągniemy stan całkowitego odprężenia lub poczujemy dyskomfort, powinniśmy opuścić kamienny krąg.
Odbiór oddziaływania kręgu jest indywidualną kwestią i zależy od wielu czynników, jak wrażliwość i predyspozycja na promieniowanie, pora roku, faza księżyca, pora dnia i stan pogody, nastawienie emocjonalne, kondycja psychiczna oraz stan zdrowia człowieka. Wyczuwalność promieniowania w kręgu i zarazem jakość działania może być różna dla każdego człowieka. Możemy czuć różne stany psychiczne i fizyczne: uczucie ciepła, mrowienie palców, lekkie drętwienie kończyn, uczucie przypływu energii lub odczucie całkowitego jej braku, świadczące o wyciszeniu organizmu.
Moc i siła działania kamiennego kręgu zależy od trzech różnych energii:
– energii ziemi, czyli kanałów energetycznych, które przechodzą kulę ziemską,
– energii odpowiednio dobranych i spolaryzowanych kamieni oraz energii kosmosu

ŹRÓDEŁKO „SOLARE”

Powstało w czerwcu 2017 r. jako kolejny element, który harmonizuje i podnosi energetykę tego miejsca. Podczas prac związanych z układaniem kamieni Kamiennego Kręgu jeden z nich rozbił się i odsłonił przepiękną skamielinę ślimaka z ordowiku zwanego Turbo lub Holopea.
A więc dołożyliśmy element wody i powstało „Słoneczne Źródełko” symbolizowane przez spiralę.

Od ślimaka do spirali Fibonacciego i złotego podziału w świętej geometrii, po symbol słońca, wzrostu i rozwoju, aż do Źródła-czyli Oka cyklonu, huraganu, galaktyki, wiru wodnego czy energii gdy nic jej nie zakłóca. Punkt początkowy spirali czyli źródło, to jedyny jej element statyczny, skąd wypływa energia, a wokół panuje ruch i nieustanna zmiana. Jeśli spirala jest prawoskrętna (zgodna z ruchem słońca), jej energia pozostaje w harmonii z ziemią i rozwija się w nieskończoność pozostając w stałym kontakcie ze źródłem.

Więcej o ślimaku HOLOPEA
www.fossiilid.info/2654
www.fossils.com.pl

+48 697 740 532